Jak pomagamy

O pomocy psychologicznej...

O pomocy psychologicznej...

Pomoc psychologiczna skierowana jest do wszystkich, którzy odczuwają trudności w życiu osobistym, rodzinnym czy zawodowym. Dla osób, które przeżywają problemy emocjonalne, doświadczają smutku, lęku, mają trudności w relacjach z bliskimi lub przeżywają konflikty wewnętrzne. To pomoc dla tych, którzy doświadczają trudności okresu dojrzewania, dorosłości, wieku średniego czy starości. Dla osób, które mają kłopoty w odnalezieniu się w nowej roli np. matki czy ojca, ale także dla tych, które doświadczyły utraty, śmierci bliskiej osoby, rozwodu bądź zmagają się z ciężką chorobą własną lub osób bliskich.

O psychoterapii...

O psychoterapii...

Psychoterapia w nurcie psychodynamicznym jest szczególną relacją między pacjentem i terapeutą, dzięki której pacjent ma okazję przyjrzeć się swoim uczuciom, pragnieniom i potrzebom oraz lękom z nimi związanym. Terapeuta towarzyszy pacjentowi w poznawaniu nieuświadomionych wcześniej obszarów jego osobowości.

„Psychoterapia to nic innego jak narzędzie lecznicze, które samo w sobie jednocześnie bywa gorzkim lekarstwem, i warto to wiedzieć. Rozmowa z terapeutą nie polega na tym, że ktoś kogoś pociesza albo poklepuje po ramieniu. To jest szczególna relacja, w której pacjent dostaje od psychoterapeuty lepsze rozumienie swoich motywów, swojego sposobu przeżywania różnych sytuacji i źródeł swojego cierpienia. I w chwili gdy zrozumie, dlaczego robi pewne rzeczy, czyli mówiąc językiem psychoterapii, uzyska wgląd, to wtedy to, co było nieświadome, co jakby pchało nas do różnych działań, staje się świadome, odzyskujemy nad tym kontrolę. Możemy próbować to zmienić.”
Justyna Dąbrowska
Psychoterapia - rozmowa, która leczy

 

W terapii par skoncentrowanej na emocjach (EFT) przyglądamy się powtarzającym się cyklom interakcji w parze, w których partnerzy utykają i często mają poczucie oddalania się od siebie. Centralnym punktem odniesienia w EFT jest przywiązanie i to właśnie przez tę soczewkę przywiązania staramy się pomóc parze doświadczyć swojej wrażliwości w bezpieczny i niezagrażający sposób.

„Gdy podejmujemy ryzyko i konfrontujemy nawzajem nasze słabości, wówczas
wzrasta nasz poziom zaufania – nie tylko do partnera, ale także do nas samych”
–Sue Johnson 

Psychoterapia - rozmowa, która leczy

 

Psychoterapia ericksonowska została nazwana na cześć Miltona H. Ericksona , amerykańskiego lekarza, psychiatry, psychologa i psychoterapeuty. To podejście, które koncertuje się w pracy terapeutycznej na odszukaniu, a następnie spożytkowaniu indywidualnych zasobów człowieka, by mógł realizować własne cele życiowe.


„Człowiek jest jak żaglowiec, ma swój żagiel, ma ster i wszystko, co potrzebne, że popłynąć.
Terapeuta, nauczyciel, to podmuch wiatru, który sprawia, że żaglowiec płynie do celu”
Milon H. Erikson

 

Komu pomagamy?

Osobom dorosłym

Osobom dorosłym

Możemy pomóc, jeśli masz trudności w radzeniu sobie z emocjami: złością, zazdrością, smutkiem, lękiem, samotnością...

Czytaj dalej

Młodzieży

Młodzieży

Możemy pomóc, jeśli zmagasz się z przygnębieniem, depresją, stresem, lękami, zaburzeniami jedzenia, zaburzeniami snu...

Czytaj dalej

Parom

Parom

Możemy pomóc, jeśli doświadczacie kryzysu w związku, trudno jest Wam się porozumieć w sprawach dotyczących...

Czytaj dalej

Osobom starszym

Osobom starszym

Udzielamy wsparcia psychologicznego osobom starszym oraz wykonujemy diagnostykę przy pomocy testów...

Czytaj dalej